Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Matka Boża obiecuje swoim czcicielom wiele łask. Szczególnie, tym, którzy będą odmawiali różaniec. Nie chodzi jednak o mechaniczne odklepywanie, ale o modlitwę sercem.
Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:
“Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
W dzisiejszym dniu niech nasze myśli biegną w stronę Maryi, tym bardziej, że to właśnie do Niej każdego roku pielgrzymujemy.

Przewodnik grupy 5.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *