Ważne informacje !!!

Drodzy Pielgrzymi!

Kilkanaście dni przed wyjściem warto przypomnieć sobie podstawowe kwestie z regulaminu pielgrzymkowego, a także ważne komunikaty od księdza kapelana.

1. Każdy pielgrzymujący w grupie 5 zobowiązany jest do przestrzegania wskazówek i zaleceń księdza przewodnika i kapłanów idących w grupie. Ksiądz kapelan mocno podkreśla i przypomina, że ksiądz przewodnik ma zawsze ostateczne zdanie i jego decyzja jest niepodważalna w każdej, nawet najdrobniejszej sprawie.

2. Dla bezpieczeństwa na drodze należy bezwzględnie przestrzegać wskazówek drogówki dotyczących sposobów poruszania się po trasie. Proszę nie pozostawać za tylną tablicą, która zamyka kolumnę, oraz pielgrzymować w zwartej grupie – w otoczeniu sympatycznych osób znacznie lepiej się pielgrzymuje.

3. W czasie pielgrzymki zarówno w trasie jak i na noclegach nie należy spożywać napojów lub przyjmować używek, które mogą w znacznym stopniu osłabić koncentrację lub zdolność do pielgrzymowania.

4. Każdy pielgrzym zobowiązany jest do tego by posiadać przy sobie leki, które bierze regularnie, a także podstawowo wyposażoną apteczkę. Miejmy na uwadze, że osoby sprawujące opiekę medyczną również z nami pielgrzymują, a zdarza się tak, że przez wiele dni ich postoje wypełnione są „zabiegami”, które z łatwością możemy wykonać sami. Mamy apteczkę, ale ona podobnie jak samochód nie jest z gumy i ma ograniczoną pojemność. Zatem bandaż elastyczny, plastry, igły, coś na otarcia i bóle mięśni. Przychodźmy do służby medycznej w naprawdę ważnych sprawach. Plaster każdy powinien umieć nakleić sam.

5. Ksiądz Kapelan przypomina, że pielgrzymka to czas rekolekcji, pewnych wyrzeczeń i pokuty. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby poza osobami niosącymi tuby każdy niósł swój podręczny plecak. Również osoby kierujące ruchem czy pilnujące porządku przy kabelku.

6. Tegoroczna Opłata za pielgrzymkę wynosi 110zł. Zapisać można się jeszcze 18 i 25 czerwca osobiście na salkach przy parafii Św. Marcina w Poznaniu, poprzez stronę internetową, lub osobiście na szlaku. Zwolnione z opłat są osoby duchowne. Również te, które pełnią służbę w czasie całej pielgrzymki na rzecz grupy. Dotyczy to służby medycznej lub osób kierujących ruchem. To również jednak może być indywidualnie rozpatrywane przez ks. Przewodnika.

7. W naszej grupie kolorem rozpoznawczym jest barwa różowa, która niewątpliwie wywołuje uśmiech na wielu twarzach. Chciejmy przez te 10 dni być powodem czyjegoś uśmiechu i zaopatrzmy się w elementy garderoby lub dodatki w tym radosnym kolorze. Bądźmy widoczni i pokażmy, że potrafimy być razem.

 

Przewodnik grupy 5.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *