Chrystus Zmartwychwstał.

W Wielki Czwartek dziękowaliśmy za dar Kapłaństwa i Eucharystii, w Wielki Piątek towarzyszyliśmy Chrystusowi w czasie Jego ostatniej drogi i trwaliśmy pod krzyżem w godzinie odejścia. Wielka Sobota przepełnia nas zadumą i refleksją , byśmy w poranek niedzielny mogli radować się ze Zmartwychwstania Zbawiciela.

W wielkim poście podejmowaliśmy trud nawracania i wiary w Ewangelię. Niech więc wszelkie wyrzeczenia, podjęte zobowiązania i dobre uczynki zaowocują Zmartwychwstaniem w naszym życiu tego wszystkiego, co wymaga uleczenia, naprawienia i zmiany. Niech nasze serca przepełnia chęć podążania za Prawdą i otwierania się na propozycje jakie przynosi  Zmartwychwstały Chrystus.

Świętując w rodzinnym gronie cieszmy się czasem spokoju, wytchnienia i zatrzymania z dala od pędzącego, współczesnego świata. Niech każdego z nas Zmartwychwstały Chrystus obdarzy tymi Łaskami, których najbardziej potrzebujemy na drodze do naszego Zbawienia.  Przyjmijmy Chrystusowy Pokój i obdarzajmy nim wszystkich, których spotykamy na swojej drodze.

Ks. Łukasz Maćkowiak, przewodnik grupy 5.

Przewodnik grupy 5.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *