Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Mędrcy ze wschodu, którzy przybyli do Nowonarodzonego Chrystusa, to doskonały drogowskaz na początek kolejnego roku. Można spierać się, wertować historyczne księgi i udowadniać ilu naprawdę było owych przybyszów, ale nie to jest najważniejsze. W czasach Chrystusa wielu ludzi wędrowało szlakiem do Jerozolimy. Choćby z tego względu, że było to bardzo mocno uczęszczany szlak handlowy, a tamtejsze ziemie znaczyły bardzo wiele dla świata w tej dziedzinie.

Można stwierdzić również, że wielu przybywało do Heroda i w zasadzie każdy mógłby zostać wysłanym. Tymczasem pojawiają się właśnie oni. Pewnie tak samo jak inni dążyli do sławy, chcieli robić interesy, poznawali ludzi, odkrywali tajemnice nauki, ale ponad wszystkim postanowili postawić odnalezienie innego celu i odkrycie Tajemnicy nędznej szopy.

Są doskonałym przykładem poszukiwania Zbawiciela. Szli za gwiazdą, czyli za światłem, zostawiając za sobą mroczne i niecne zamiary Heroda. Blask gwiazdy pokazał im największe bogactwo. Szukali Mesjasza i dzięki ich wytrwałości On pozwolił się znaleźć. Dokładnie tak może być w Twoim życiu. Znajdziesz Boga, ale jedynie wtedy jeżeli naprawdę bardzo wytrwale będziesz Go szukać. Przede wszystkim, jeśli to szukanie będzie prawdziwe. Pełne wiary, gorliwości i samozaparcia.

Zatem tak jak Wędrowcom, trzeba nam wyruszać w drogę. Być ciągle w gotowości na spotkanie Zbawiciela w każdej życiowej sytuacji.  Bardzo często kupujemy różne rzeczy. Sprzęty domowe, ubrania, jedzenie, samochody, domy i wiele innych. Motywy kupna bywają różne. Czasami jest to podyktowane modą, innym razem manipulacją wynikającą z reklamy, a czasami być może idziemy za przykładem innych, w ostateczności wybieramy się na zakupy z nudów.  Tymczasem mechanizm sprzedaży jest banalnie prosty. Jeśli odrzucimy bodźce zewnętrzne, wówczas okaże się, że winniśmy kierować się jedynie potrzebą. Zatem jeśli coś jest mi niezbędne, powinienem to mieć.

Idąc za tą filozofią sprzedaży powinniśmy dostrzegać niebywałą gorliwość chrześcijańską. Prostym jest bowiem wniosek, że nade wszystko każdy człowiek potrzebuje zbawienia. Jednak czy na pewno? Jesteś pewien, że właśnie tym co jest Ci najbardziej potrzebne w życiu jest przebywanie w obecności Boga? Może warto uświadomić sobie tę potrzebę. Jeśli jesteś spragniony – pij. Jeśli jesteś głodny – jedz. Jeśli jesteś zmęczony – odpocznij. W końcu jeśli chcesz dostąpić zbawienia – nieustannie szukaj Boga, zapraszaj Go do swego serca i trwaj w uwielbieniu dla Niego.

Zatem nie pozwólmy wmówić sobie, że jakiekolwiek dobra doczesne pozwolą zaspokoić nam głód Boga. Nie dopuśćmy by cokolwiek powstrzymało nas od decyzji wędrówki do żłóbka. Wyrusz w drogę. Odnajdź Jezusa Narodzonego, stań przed nim i oddaj Mu wszystko co masz. Całe bogactwo Twojego serca. Dla Niego to najcenniejszy dar. Zostaw to u stóp Chrystusa i poproś by w Twoim sercu wzbudzał nieustanny głód – pragnienie przebywania z Nim w Twojej codzienności.

 

Przewodnik grupy 5.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *