Dzień I – Poznań – Zaniemyśl.

 
Dziś wyruszyliśmy! Wędrowanie rozpoczęte! Spod poznańskiej katedry wyruszyliśmy rozradowani, ze śpiewem na ustach. Jest nas kilkudziesięciu, dokładnie jeszcze nie wiemy, bo nie wszyscy zdążyli się zapisać w dniu dzisiejszym. Słońce dość mocno przygrzewało, ale chroniąc głowy pod kapeluszami, chusteczkami i szalikami przetrwaliśmy nawet najgorsze upały. W gościnnej parafii w Borówcu mieszkańcy przygotowali jak zwykle pyszny posiłek, który zregenerował nasze siły, kolejni dobrzy ludzie ugościli nas za Kórnikiem. Serdecznie dziękujemy! Wysłuchaliśmy słowa przewodnika księdza Łukasza, konferencji księdza Marcina, modliliśmy się w czasie różańca i koronki. W takiej atmosferze wspólnoty dotarliśmy do Zaniemyśla. Tutaj mamy pierwszy nocleg, opatrzymy zbolałe nóżki by móc ruszać dalej, o czym niewątpliwie napiszemy! <Kasia>

Przewodnik grupy 5.

One thought on “Dzień I – Poznań – Zaniemyśl.”

  1. Też doszłam do Zaniemyśla…
    Dołączam fotkę kandydata na PIELGRZYMA, poznaliśmy się przy katedrze. Nie wiem, czy się załaduje… Więcej nie udało mi się utrwalić. U nas w poniedziałkowy wieczór była ulewa, nawet udało mi się nieco zmoknąć.
    Wczoraj uczestniczyłam w kościele karmelitów w uroczystym rozpoczęciu nowenny ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, na której święto pielgrzymujemy. W drodze powrotnej poznałam olbrzymie pokłady duchowego wsparcia pielgrzymów. Mamy ochronę, stąd taka moc Bożego działania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *