Refleksje po spotkaniu

W ciepłe popołudnie ostatniego dnia czerwca, w parafii Św. Mateusza  na Os. Orła Białego o godzinie 15 modliliśmy się w czasie Mszy Świętej za wszystkich pielgrzymów naszej grupy. O to byśmy za kilka dni mogli wyruszyć na szlak prowadzący do Częstochowy.

Mimo małej frekwencji na spotkaniu udało nam się spędzić bardzo miło czas. Porozmawiać o wszystkim czego udało się dokonać. Możemy być dumni z osób, które bezinteresownie zaangażowały się w to, by grupa była zabezpieczona od każdej strony. To bardzo miłe, że są jeszcze osoby, którym chce się wysilić, pomyśleć i zaangażować, poświęcić swój cenny czas po to, by zrobić coś dla innych.

Dzięki temu grupa ma przepiękną monstrancję, absolutnie zmodernizowane – nowe nagłośnienie, nie musimy martwić się o bagaże, pomoc medyczną czy zabezpieczenie na trasie. Byśmy wyglądali jak najpiękniej wchodząc do Częstochowy możemy nabyć koszulki grupy 5 w cenie 20 zł i śliczne różowe czapeczki po 5 zł, co pomoże na zrealizowanie kolejnych zamierzeń grupy. W czasie drogi będzie towarzyszyła nam kamera, aparat, byśmy mogli w zimowe wieczory wspominać letni czas.

Otwórzmy się na to wszystko co przed nami. Z szacunku dla tych wszystkich, którzy zadbali o całokształt naszej tegorocznej pielgrzymki, nie narzekajmy. Powstrzymajmy się od zbędnych komentarzy, szczególnie jeśli nic nie zrobiliśmy by było lepiej. Zamiast tego zabierzmy ze sobą uśmiech, życzliwość i radość. Zechciejmy potraktować ten czas, który Pan Bóg nam daje, jako coś niepowtarzalnego i jedynego w naszym życiu. Niech to nie będzie tylko rajd i dobra zabawa z niewidzianymi dawno znajomymi, ale włączmy się całym sercem w to, byśmy mogli wspólnie ubogacić się wzajemnym świadczeniem o przynależności do Chrystusa.

Zostało już zaledwie kilka dni. Przygotujmy się dobrze. Pamiętajmy o wygodnym obuwiu, właściwym stroju, o różowym kolorze. Niech każdy zabierze ze sobą podstawowe artykuły medyczne: plastry, bandaż, wodę utlenioną, by w razie drobnych problemów móc samodzielnie sobie poradzić. Zapewne wielu z nas już nie może doczekać się najbliższej soboty. To już niedługo. Przeżyjmy pięknie ten czas byśmy mogli odbyć prawdziwe rekolekcje w drodze, które naładują naszego ducha na kolejne 12 miesięcy. Do zobaczenia!

 

Przewodnik grupy 5.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *